Selected tournament: 17. Međunarodni Karate Fest - Virovitica Open 2019.

DISCIPLINE
 
AGE GROUPS
 
 
KUMITE-Boys U8

Kumite - Boys U8-26

1. VITO RADELIĆ, PODRAVSKI SOKOL
2. FILIP PEKIĆ, Virovitica
3. TAUSZ TAMÁS, Barcsi Városi Sportegyesület

Kumite - Boys U8+26

1. PETAR FILIPOVIĆ, GLOBUS Čakovec

KUMITE-Girls U8

Kumite - Girls U8-26

1. TÓTH LILIÁNA, Barcsi Városi Sportegyesület
2. LEA PAVKOVIĆ, Kondura Sisak
3. LEONA LUGOMER, KK KTC KRIŽEVCI

KUMITE-Boys U10

Kumite - Boys U10 -26

1. TOMISLAV ČORDAŠEV, Karlovac 1969
2. LUKA PETAK, IVANEC
3. VITO RADELIĆ, PODRAVSKI SOKOL
3. KOVÁCS BALÁZS, Barcsi Városi Sportegyesület

Kumite - Boys U10 -30

1. NIKOLA BIRAČ, Slavonski Brod
2. VITO HULINA, VELIKA GORICA
3. MISLAV SPAJIĆ, Virovitica
3. JAN CANJAR, Karlovac 1969

Kumite - Boys U10 -34

1. LUKA LOVKOVIĆ, Karate klub Esseker
2. GABRIEL UZUNOVIĆ, Vinkovci
3. LUKA MANDIĆ, Karate Akademija Osijek

Kumite - Boys U10 -38

1. PETAR SLUKIĆ, GLOBUS Čakovec
2. FILIP PERIŠA, Vinkovci
3. NOA MOLNAR, Međimurje
3. ROKO RONČEVIĆ, Velebit

Kumite - Boys U10 +38

1. DENIS LENCAR, Shogunul
2. FRÁNYÓ DÁVID, Barcsi Városi Sportegyesület
3. RUSANDA DAVID, Shogunul
3. BARTOL KLANAC, Karate Akademija Osijek

KUMITE-Girls U10

Kumite - Girls U10 -28

1. PETRA DOGAN, Max Ivankovo
2. DORA KERKEZ, Kondura Sisak
3. TINA OKOVIĆ, Mladost
3. DORA VALENTIĆ, Mladost

Kumite - Girls U10 -32

1. MARE MILETA, KARATE KLUB ŠIBENIK 1066
2. LANA HUSNJAK, Karate Akademija Osijek
3. EVA POŽEGA, Max Ivankovo

Kumite - Girls U10 -36

1. LUCIJA LAUŠ, ĐURĐEVAC
2. IRINA SABLJIĆ, Ravangrad

Kumite - Girls U10 +36

1. LORENA ČORBA, ĐURĐEVAC

KUMITE-Boys U12

Kumite - Boys U12 -30

1. MISLAV SPAJIĆ, Virovitica
2. IVAN JURIĆ, Vinkovci
3. DOMAGOJ JAGAR, Mladost
3. VITO HULINA, VELIKA GORICA

Kumite - Boys U12 -34

1. BORNA KUJUNDŽIĆ, Slavonski Brod
2. PATRIK VUČKOVIĆ, LEPOGLAVA
3. MIHAEL POTOČKI, VELIKA GORICA
3. DOMAGOJ ŠPREM, OPATIJA

Kumite - Boys U12 -38

1. LUKA POŽEGA, Max Ivankovo
2. ERIK ĐULA, IVANEC
3. DAVID LOVRINOVIĆ, VELIKA GORICA
3. ANDRO VUKOVIĆ, VELIKA GORICA

Kumite - Boys U12 -42

1. JAKOB ĐEBRO, Virovitica
2. LEON VUKOJA, Max Ivankovo
3. LEON BURŠIĆ, OPATIJA
3. DAMJAN HRKEC, k.k."konjščina"

Kumite - Boys U12 -46

1. DONEA CLAUDIUS, Shogunul
2. NOA BANČIĆ, KLENOVNIK
3. ALEKSANDAR NIKOLIĆ, Ravangrad
3. MIHAEL VUKOVIĆ, VELIKA GORICA

Kumite - Boys U12 +46

1. SVEN STRAHIJA, GLOBUS Čakovec
2. GAŠPAR POGELŠEK, Karlovac 1969
3. SEBASTIJAN MESAROV, ĐURĐEVAC
3. MIHAEL MIKOLIN, Karate Akademija Osijek

KUMITE-Girls U12

Kumite - Girls U12 -32

1. ANA KARADŽA, KK Grobničan
2. MARE MILETA, KARATE KLUB ŠIBENIK 1066
3. EMA JUKIĆ, VELIKA GORICA
3. MELISA ČORNOK, Shotokan - Darda

Kumite - Girls U12 -36

1. NOA GUŠČIĆ, CHAMPION RIJEKA
2. DŽENITA HASIĆ, TUZLA - SINBRA
3. LANA ROGOVIĆ, OPATIJA
3. NADA MRKONJA, Max Ivankovo

Kumite - Girls U12 -40

1. LAURA STRAHIJA, GLOBUS Čakovec
2. DORA HAS, Slavonski Brod
3. LEA HRŽENJAK, ĐURĐEVAC
3. PETRA KNEZEVIC, CHAMPION RIJEKA

Kumite - Girls U12 -44

1. OTÁRTICS ENIKŐ, Barcsi Városi Sportegyesület
2. SZABO SARA, Shogunul
3. LUCIJA MARTINOVIĆ, Vinkovci
3. KATJA BRAICA, VELIKA GORICA

Kumite - Girls U12 +44

1. EMA FILKOVIĆ, VELIKA GORICA
2. IVA KATALENAC, KK KTC KRIŽEVCI
3. LUCIJA ŠEGAVIĆ, Karlovac 1969
3. RUŽICA VUKIĆ, Max Ivankovo

KUMITE-Boys U14

Kumite - Boys U14 -36

1. PATRIK VUČKOVIĆ, LEPOGLAVA
2. MARKO ĐURĐIĆ, KK BORAC 021
3. DOMAGOJ ŠPREM, OPATIJA
3. KARLO RAMLJAK, KARATE KLUB ŠIBENIK 1066

Kumite - Boys U14 -41

1. NIKOLA TOPLIČANEC, GLOBUS Čakovec
2. JAKOB ĐEBRO, Virovitica
3. DENIS ŠEHIČ, TRBOVLJE
3. LEON BURŠIĆ, OPATIJA

Kumite - Boys U14 -45

1. CHRIS MALČEC, Virovitica
2. ADRIAN STANČIĆ, KLENOVNIK
3. FILIP KAURIN, VELIKA GORICA
3. VALERIO PREVEDAN, ĐURĐEVAC

Kumite - Boys U14 -48

1. SVEN STRAHIJA, GLOBUS Čakovec
2. MATEJ VUKOVIĆ, VELIKA GORICA
3. LALESCU LUCA, Shogunul
3. JOSIP SLAVIČEK, Vinkovci

Kumite - Boys U14 -52

1. LOVRO FARKAŠ, GLOBUS Čakovec
2. RASTKO MIJANOVIĆ, KK VUKOVI
3. LUKA DURBIĆ, KARATE KLUB ŠIBENIK 1066
3. JAKOV STIPIĆ, Karlovac 1969

Kumite - Boys U14 -57

1. TOMA MILETA, KARATE KLUB ŠIBENIK 1066
2. STEFAN JAKOVLJEVIĆ, KBS "Castra" Banja Luka
3. PETAR GUDELJ, Karate klub Esseker
3. DOMAGOJ KESAK, Virovitica

Kumite - Boys U14 +57

1. NIKOLA GONDI, Virovitica
2. LUKA RAJNOVIĆ, Virovitica
3. MILOŠ KRNAJAC, KK VUKOVI
3. LUKA SOKAČ, GLOBUS Čakovec

KUMITE-Girls U14

Kumite - Girls U14 -40

1. EMANUELA KOCKAREVIĆ, Max Ivankovo
2. ANA KARADŽA, KK Grobničan
3. LUCIJA KIRINIĆ, VELIKA GORICA
3. LAURA STRAHIJA, GLOBUS Čakovec

Kumite - Girls U14 -45

1. OZANA VUJEVIĆ, Mladost
2. IVA KATALENAC, KK KTC KRIŽEVCI
3. KELA ANDREEA, Shogunul
3. MIA ZETICA, Mladost

Kumite - Girls U14 -50

1. LARISA LUGOMER, KK KTC KRIŽEVCI
2. DORA KRANJČEC, Karlovac 1969
3. EMILI BETI, GLOBUS Čakovec
3. KLARA BAOTIĆ, Mladost

Kumite - Girls U14 -55

1. MIHAELA VUJKOVAC, KBS "Castra" Banja Luka
2. TARA NICOLE BONAČIĆ, Virovitica
3. KARLA KARAČIĆ, Karate Akademija Osijek
3. NORA GUŠČIĆ, CHAMPION RIJEKA

Kumite - Girls U14 +55

1. MELANI MAGDIĆ, IVANEC
2. KIARA ŠARIĆ, KARATE KLUB ŠIBENIK 1066
3. LEONA GULIJA, KLENOVNIK
3. KARLA BAHUN, IVANEC

KUMITE-Cadets (male)

Kumite - Cadets (male) -52

1. LOVRO FARKAŠ, GLOBUS Čakovec
2. CHRIS MALČEC, Virovitica
3. JOSIP SLAVIČEK, Vinkovci
3. ANTE MUSIĆ, KARATE KLUB ŠIBENIK 1066

Kumite - Cadets (male) -57

1. MIHAJLO STANIĆ, ENERGIJA
2. STEFAN JAKOVLJEVIĆ, KBS "Castra" Banja Luka
3. KRISTIJAN TOPLIČANEC, GLOBUS Čakovec
3. PETAR GUDELJ, Karate klub Esseker

Kumite - Cadets (male) -63

1. JOSIP SLUKIĆ, GLOBUS Čakovec
2. IGRICZ IVÓ, Barcsi Városi Sportegyesület
3. NIKOLA GONDI, Virovitica
3. MARKO MARKULJEVIČ, TRBOVLJE

Kumite - Cadets (male) -70

1. SANJIN BRUS, ENERGIJA
2. UROŠ MARKULJEVIČ, TRBOVLJE
3. DOMINIK BILJAN, Koprivnica

Kumite - Cadets (male) +70

1. GULYÁS CSABA, Barcsi Városi Sportegyesület
2. ALEKSANDAR MALOBABIĆ, Karlovac 1969
3. HOCOPAN CLAUDIU, Shogunul

KUMITE-Cadets (female)

Kumite - Cadets (female) -47

1. EMA ČORBA, ĐURĐEVAC
2. EMA MARČEC, GLOBUS Čakovec
3. LUCIA KNEŽEVIĆ, Virovitica

Kumite - Cadets (female) -54

1. PAOLA KOSTIĆ, ENERGIJA
2. MAJA KOZLINGER, Virovitica
3. SARA NOVAK, GLOBUS Čakovec
3. TARA NICOLE BONAČIĆ, Virovitica

Kumite - Cadets (female) +54

1. IRIS KOVAČ, TUŠKANAC
2. ANAMARIJA RAVLIĆ, TUŠKANAC
3. AJDINA HADŽIĆ, BUŽIM
3. LUCIJA MILETA, KARATE KLUB ŠIBENIK 1066

KUMITE-Juniors (male)

Kumite - Juniors (male) -55

1. KRISTIJAN TOPLIČANEC, GLOBUS Čakovec
2. MIHAEL ŠTEFOVIĆ, Virovitica
3. BENJAMIN JOSIP SZABO, "SLAVKO KRIVSKI-TERMAL" DARUVAR
3. ALEKSANDAR BOĐANAC, KK VUKOVI

Kumite - Juniors (male) -61

1. PAVLE DUJAKOVIĆ, ENERGIJA
2. MILOŠ MILUTINOVIĆ, KK VUKOVI
3. DOMEN ZIDAR, TRBOVLJE

Kumite - Juniors (male) -68

1. STRAHINJA BRANKOVIĆ, KBS "Castra" Banja Luka
2. BORNA GUDELJ, Karate klub Esseker
3. PAVLE KOSTIĆ, ENERGIJA
3. SERGEJ VUČIĆ, ENERGIJA

Kumite - Juniors (male) -76

1. DEJAN JANJIĆ, ENERGIJA
2. LUKA BIRAČ, Slavonski Brod
3. FILIP ĆOSIĆ, KK VUKOVI
3. VUKAŠIN VUKOVIĆ, Ravangrad

Kumite - Juniors (male) +76

1. PAVLE RADENIĆ, Virovitica
2. IVAN DRAGOJLOVIĆ, "SLAVKO KRIVSKI-TERMAL" DARUVAR

KUMITE-Juniors (female)

Kumite - Juniors (female) -48

1. SARA NOVAK, GLOBUS Čakovec
2. EMINA ABDULIĆ, TUZLA - SINBRA

Kumite - Juniors (female) -53

1. PAOLA KOSTIĆ, ENERGIJA
2. EMINA ABDULIĆ, TUZLA - SINBRA
3. MAJA KOZLINGER, Virovitica

Kumite - Juniors (female) -59

1. PETRA STOJKOVIĆ, Karlovac 1969
2. BALASSA LAURA, Barcsi Városi Sportegyesület
3. AZRA DAHALIĆ, TUZLA - SINBRA
3. ALDINA HADŽIĆ, BUŽIM

Kumite - Juniors (female) +59

1. ANJA LOLIĆ, ENERGIJA
2. FAUR NATALIA, Shogunul
3. AJDINA HADŽIĆ, BUŽIM

KUMITE-Seniors (male)

Kumite - Seniors (male) -Open

1. STRAHINJA BRANKOVIĆ, KBS "Castra" Banja Luka
2. BORNA ČENGIĆ, Slavonski Brod

KUMITE-Seniors (female)

Kumite - Seniors (female) -Open

1. PETRA BRLEČIĆ, IVANEC
2. IVANA BOROMISA, STUDENT
3. MONIKA BUBNJIĆ, Virovitica
3. ANJA LOLIĆ, ENERGIJA