Selected tournament: 26. Memorijalni karate kup Slavonski Brod 2019.

DISPLAY TYPE
 
KUMITE (334)

Kumite - Young boys 8,9 y. -26 (A1)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. ADI IKOVIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • CROATIA
  • 2. DINO ČULJEVIĆ - Hercegovina-Zagreb
  • CROATIA
  • 3. GABRIJEL PETROV - BELI MANASTIR 98
  • CROATIA
  • 4. LEO LAMEŠIĆ - Slavonski Brod

Kumite - Young boys 8,9 y. -30 (A2)

    CROATIA
  • 1. ADRIJAN JAGNJIĆ - Slavonski Brod
  • CROATIA
  • 2. SANDRO KEĆ - "SLAVKO KRIVSKI-TERMAL" DARUVAR
  • CROATIA
  • 3. SVEN LESKOVAR - Hercegovina-Zagreb
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 4. VEDAD OSMANBEGOVIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona

Kumite - Young boys 8,9 y. -34 (A3)

    CROATIA
  • 1. DANI AVDAGIĆ - Slavonski Brod
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 2. JUSUF MEŠKOVĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • CROATIA
  • 3. LUKA ZVONAR - LOTOS ZAGREB
  • CROATIA
  • 4. NIKOLA BIRAČ - Slavonski Brod

Kumite - Young boys 8,9 y. -38 (A4)

    CROATIA
  • 1. NEMANJA JERENIĆ - Shotokan - Darda

Kumite - Young boys 8,9 y. +38 (A5)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. ARSLAN TARIK DŽAKA - Karate savez Tuzlanskog kantona

Kumite - Young girls 8,9 y. -28 (B1)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. LAMIJA ČAJIĆ - Travnik GS-TMT
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 2. SARA DRAGIČEVIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 3. ZAHRA ARNAUTOVIC - Travnik GS-TMT

Kumite - Young girls 8,9 y. -32 (B2)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. ADNA ĆATIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • CROATIA
  • 2. EVA POŽEGA - Max Ivankovo
  • SLOVENIA
  • 3. LILI KRAMAR - NOVO MESTO

Kumite - Young girls 8,9 y. -36 (B3)

Kumite - Young girls 8,9 y. +36 (B4)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. BERINA BRKOVIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 2. BRANKA DERAJIĆ - ENERGIJA

Kumite - Boys 10,11 y. -30 (C1)

    CROATIA
  • 1. ADEM KEKIĆ - KK SISAK
  • CROATIA
  • 2. DINO ČULJEVIĆ - Hercegovina-Zagreb
  • CROATIA
  • 3. DINO VUČKOVIĆ - LOTOS ZAGREB
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 4. LUKA TOMIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • CROATIA
  • 5. SVEN LESKOVAR - Hercegovina-Zagreb

Kumite - Boys 10,11 y. -34 (C2)

    CROATIA
  • 1. ANTE MATIJEVIĆ - Kastav
  • CROATIA
  • 2. BORNA KUJUNDŽIĆ - Slavonski Brod
  • CROATIA
  • 3. DOMAGOJ ŠPREM - OPATIJA
  • CROATIA
  • 4. LUKA MARKOVIĆ - Shotokan - Darda
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 5. MUHAMED MALOHODŽIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • CROATIA
  • 6. NIKOLA BIRAČ - Slavonski Brod
  • SLOVAKIA
  • 7. VLADIMIR GALUEV - Slovak National Team

Kumite - Boys 10,11 y. -38 (C3)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. ALI ARNAUTOVI - Travnik GS-TMT
  • CROATIA
  • 2. IVANO PENEZIĆ - LOTOS ZAGREB
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 3. MARKO PETRUŠIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • CROATIA
  • 4. SVEN TUŠKAN - Hercegovina-Zagreb

Kumite - Boys 10,11 y. -42 (C4)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. AHMED DURAKOVIĆ - Travnik GS-TMT
  • CROATIA
  • 2. LUKA LOVKOVIĆ - Karate klub Esseker
  • CROATIA
  • 3. LUKA MANDIĆ - Karate Akademija Osijek
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 4. MIRZA HUSANOVIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 5. MUHAMED ŽIGONJA - MLADOST
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 6. NEDIM OSMANBEGOVIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona

Kumite - Boys 10,11 y. -46 (C5)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. ADI MEHIĆ - Ipon Vitez
  • CROATIA
  • 2. BARTOL KLANAC - Karate Akademija Osijek
  • CROATIA
  • 3. IVAN OŽBOLT - Kastav
  • CROATIA
  • 4. LEON BURŠIĆ - OPATIJA
  • CROATIA
  • 5. LEON VUKOJA - Max Ivankovo

Kumite - Boys 10,11 y. +46 (C6)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. ADI PIPAL - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 2. BELMIN SPAHIĆ - MLADOST
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 3. HUSEIN SELAVA - MLADOST
  • CROATIA
  • 4. LOVRO VUKOJA - Hercegovina-Zagreb
  • CROATIA
  • 5. LUKA ŠKRIPIĆ - Karate Akademija Osijek
  • CROATIA
  • 6. LUKA ŽGELA - Max Ivankovo
  • CROATIA
  • 7. MIHAEL MIKOLIN - Karate Akademija Osijek

Kumite - Girls 10.11 y. -32 (D1)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. ADNA ZUKIC - Travnik GS-TMT
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 2. ANA ANTUNOVIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 3. DJANA TRBOVIC - Travnik GS-TMT
  • CROATIA
  • 4. DOROTEA STOJAKOVIĆ - KRK CROATIA
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 5. LAMIJA SOFTIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 6. LANA DELIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 7. LEJLA ŠILJAK - Travnik GS-TMT
  • CROATIA
  • 8. MELISA ČORNOK - Shotokan - Darda
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 9. NAIDA TRAKIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 10. NEJRA ZUKIC - Travnik GS-TMT
  • CROATIA
  • 11. PETRA DOGAN - Max Ivankovo

Kumite - Girls 10.11 y. -36 (D2)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. ADNA KARAHASANOVIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 2. AJNA MEMIĆ - Travnik GS-TMT
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 3. ASJA BEGUNIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • CROATIA
  • 4. CHIARA MAJIĆ - Karate Akademija Osijek
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 5. DŽENITA HASIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 6. MERIMA BRKOVIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona

Kumite - Girls 10.11 y. -40 (D3)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. DORA SMILJANOĆ - KRS HERCEGOVINA
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 2. EMA BEŠIĆ - MLADOST
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 3. EMA JAHIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 4. ERNA GUTIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 5. FRANKA RAVNJAK - karate savez Ze Do kantona
  • CROATIA
  • 6. JANA REDŽIĆ - OPATIJA
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 7. NIKA ŠIMIČIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 8. SUMEJA HELDOVAC - karate savez Ze Do kantona

Kumite - Girls 10.11 y. -44 (D4)

    CROATIA
  • 1. CARLA VIDOVIĆ - Hercegovina-Zagreb
  • CROATIA
  • 2. DORA HAS - Slavonski Brod
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 3. HANA DURANOVIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • CROATIA
  • 4. IRA ŠEKULJICA - KRK CROATIA
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 5. MAHIRA DAJIĆ - Ipon Vitez
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 6. NELA HALILOVIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • CROATIA
  • 7. NOELI KARLOVIĆ - Kastav

Kumite - Girls 10.11 y. +44 (D5)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. AZRA SUBAŠIĆ - MLADOST
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 2. IVONA JAKIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • CROATIA
  • 3. MARTA FILIPOVIĆ - KAPTOL
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 4. TIJANA PAVLOVIĆ - karate savez Ze Do kantona

Kumite - Young cadets 12,13 y. (male) -36 (E1)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. ALEN MUJIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 2. ALI ARNAUTOVI - Travnik GS-TMT
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 3. ANES KARAJBIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 4. ARMIN MUJANOVIĆ - TEMPO
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 5. ARSLAN DIZDAREVIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • CROATIA
  • 6. DOMAGOJ ŠPREM - OPATIJA
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 7. IMRAN ĆATIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • CROATIA
  • 8. VITO MILETIĆ - Kastav

Kumite - Young cadets 12,13 y. (male) -41 (E2)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. DAVID IVANDIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 2. EDIN SULJEVIC - Ipon Vitez
  • CROATIA
  • 3. FILIP MARINOVIĆ - Hercegovina-Zagreb
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 4. LUKA BILETIĆ - MLADOST
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 5. LUKAS KANDIĆ - ENERGIJA
  • CROATIA
  • 6. PATRIK VUČKOVIĆ - LEPOGLAVA
  • CROATIA
  • 7. ROKO CIRNSKI - SAMOBOR
  • CROATIA
  • 8. SVEN TUŠKAN - Hercegovina-Zagreb

Kumite - Young cadets 12,13 y. (male) -45 (E3)

    CROATIA
  • 1. BARTOL KADIĆ - LOTOS ZAGREB
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 2. BENJAMIN BIBERKIĆ - TEMPO
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 3. HARUN MAHALBAŠIC - Travnik GS-TMT
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 4. KENAN ŠILJAK - Travnik GS-TMT
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 5. KERIM JAŠAREVIC - Travnik GS-TMT
  • CROATIA
  • 6. KRISTIJAN VUKADINOVIĆ - Slavonski Brod
  • CROATIA
  • 7. LEON BURŠIĆ - OPATIJA
  • CROATIA
  • 8. LOVRO VRBAT - KAPTOL
  • CROATIA
  • 9. LUKA RAFAJ - KRK CROATIA
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 10. OMAR TAWAKKOL - karate savez Ze Do kantona

Kumite - Young cadets 12,13 y. (male) -48 (E4)

    CROATIA
  • 1. BORNA ŠUNJIĆ - SAMOBOR
  • CROATIA
  • 2. DOMINIK ŠONJE - LOTOS ZAGREB
  • CROATIA
  • 3. IVAN STRANJAK - Karate Akademija Osijek
  • CROATIA
  • 4. NIKO DEPIKOLZVANE - KRK CROATIA
  • CROATIA
  • 5. NIKO MATIJEVIĆ - Kastav

Kumite - Young cadets 12,13 y. (male) -52 (E5)

    CROATIA
  • 1. ADAM TERZIĆ - Slavonski Brod
  • CROATIA
  • 2. DAVID BOBAN - Vukovar`91
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 3. ELMEDIN MEHANOVIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 4. EMIR JAŠAREVIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • CROATIA
  • 5. FRAN HOST - Kastav
  • CROATIA
  • 6. MARIO VRANKOVIĆ - NO KACHI
  • CROATIA
  • 7. MARKO TOMLJENOVIĆ - Slavonski Brod
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 8. MILAN GAJANIN - ENERGIJA
  • CROATIA
  • 9. TEO CRNOGAJ - Mladost
  • CROATIA
  • 10. TIBOR VASKRSIĆ - Vukovar`91
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 11. VEDAD MUJADBAŠIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona

Kumite - Young cadets 12,13 y. (male) -57 (E6)

    CROATIA
  • 1. ANTE PAVLINOVIĆ - Hercegovina-Zagreb
  • CROATIA
  • 2. KRISTIJAN FRANK - Hercegovina-Zagreb
  • CROATIA
  • 3. MATEJ TISUCKI - Max Ivankovo
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 4. NEBOJIŠA TEPIĆ - ENERGIJA

Kumite - Young cadets 12,13 y. (male) +57 (E7)

    CROATIA
  • 1. LUKA KURTOVIĆ - Karate klub Esseker
  • CROATIA
  • 2. LUKA OŽBOLT - Kastav
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 3. LUKA ŠAPINA - MLADOST
  • CROATIA
  • 4. NIKOLA GONDI - Virovitica
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 5. STJEPAN BATARILO - karate savez Ze Do kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 6. TONY PIPAL - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • CROATIA
  • 7. VID KRALJ RADULOVIĆ - SAMOBOR

Kumite - Young cadets 12,13 y. (female) -40 (F1)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. AJLA MEŠKOVIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • CROATIA
  • 2. ANA LUJIĆ - Slavonski Brod
  • CROATIA
  • 3. JANA REDŽIĆ - OPATIJA
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 4. MIA KUREVIJA - KK VITEZ
  • CROATIA
  • 5. PETRA SOTOŠEK - NO KACHI
  • SLOVAKIA
  • 6. VERONIKA JALOWICZOROVÁ - Slovak karate union SZK

Kumite - Young cadets 12,13 y. (female) -45 (F2)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. AJNA HODŽIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • CROATIA
  • 2. EMANUELA KOCKAREVIĆ - Max Ivankovo
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 3. IRNA MUJANOVIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • CROATIA
  • 4. MARTA FILIPOVIĆ - KAPTOL
  • CROATIA
  • 5. PATRICIJA PRGA - CROHERC
  • CROATIA
  • 6. PAULA NJEGOVEC - Mladost

Kumite - Young cadets 12,13 y. (female) -50 (F3)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. ANĐELA STOJIĆ - ENERGIJA
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 2. ANTONELA ČALIĆ - KK VITEZ
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 3. HANA MERDANOVIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • CROATIA
  • 4. IVA LIVAJA - Max Ivankovo
  • CROATIA
  • 5. MONIKA MARTINOVIĆ - CROHERC
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 6. TEA HADŽIHRUSTIĆ - KK DO - Tuzla

Kumite - Young cadets 12,13 y. (female) -55 (F4)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. AIDA SKEJIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • CROATIA
  • 2. ANA TERIHAJ - SAMOBOR
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 3. DINKA SOFTIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 4. DUNJA ŠARIĆ - KK VITEZ
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 5. EJLA HASANOVIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 6. EMIRA KALABIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • CROATIA
  • 7. EMMA ZEJNIĆ - NO KACHI
  • CROATIA
  • 8. IVONA HORVAT - NO KACHI
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 9. MAJA JAHIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • CROATIA
  • 10. NIKA BRKIĆ - Max Ivankovo

Kumite - Young cadets 12,13 y. (female) +55 (F5)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. AJLA BOŠNJIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • SLOVAKIA
  • 2. ALEXANDRA SOFRANEKOVA - Slovak karate union SZK
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 3. AMINA HALILOVIĆ - KK DO - Tuzla
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 4. EMILI SULJIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 5. FRANCISKA TOPIĆ - KK VITEZ
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 6. JOVANA DERAJIĆ - ENERGIJA
  • CROATIA
  • 7. KARLA KARAČIĆ - Karate Akademija Osijek
  • CROATIA
  • 8. KATARINA RAMIĆ - ZAMET
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 9. LEJLA AŠĆERIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 10. LEJLA OSMANOVIC - KK DO - Tuzla
  • CROATIA
  • 11. MAGDALENA VAJDA - Hercegovina-Zagreb
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 12. NIRVANA KARAJBIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • CROATIA
  • 13. TAMARA BAOTIĆ - Mladost
  • CROATIA
  • 14. VERONIKA ČENGIĆ - Slavonski Brod

Kumite - Cadets 14,15 y. (male) -52 (G1)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. ALIJA MAHALBAŠIC - Travnik GS-TMT
  • CROATIA
  • 2. ANDRIJA VASILJ - CROHERC
  • CROATIA
  • 3. ANTONIO BIONDIĆ - Slavonski Brod
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 4. BEKIR GRABUS - Travnik GS-TMT
  • CROATIA
  • 5. CHRIS MALČEC - Virovitica
  • CROATIA
  • 6. FELIKS VIČIĆ - Slavonski Brod
  • CROATIA
  • 7. JURAJ MAGDIĆ - Slavonski Brod
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 8. RIJAD ULEMIĆ - Travnik GS-TMT
  • CROATIA
  • 9. ROKO VRANKOVIĆ - NO KACHI
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 10. SULEJMAM ŠABANOVIC - Travnik GS-TMT
  • CROATIA
  • 11. TOMISLAV PILJAŠ - Vukovar`91

Kumite - Cadets 14,15 y. (male) -57 (G2)

    CROATIA
  • 1. ANTE PAVLINOVIĆ - Hercegovina-Zagreb
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 2. DINO IMŠIROVIĆ - TEMPO
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 3. ENIS MEHIĆ - Ipon Vitez
  • CROATIA
  • 4. KRISTIJAN FRANK - Hercegovina-Zagreb
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 5. LUKAS LOVRIĆ - KRS HERCEGOVINA
  • CROATIA
  • 6. MATKO HORVAT - NO KACHI

Kumite - Cadets 14,15 y. (male) -63 (G3)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. AHMED SOFTIC - Travnik GS-TMT
  • CROATIA
  • 2. DINO KOVAČ - KLENOVNIK
  • CROATIA
  • 3. IVAN HUZANIĆ - Mladost
  • CROATIA
  • 4. IVAN NIKO PRUSINA - CROHERC
  • CROATIA
  • 5. MARKO JURIĆ - Max Ivankovo
  • CROATIA
  • 6. MIHAEL ŠTEFOVIĆ - Virovitica
  • CROATIA
  • 7. PATRIK JEDNAR - SAMOBOR
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 8. VINKO ŠAMARLIĆ - karate savez Ze Do kantona

Kumite - Cadets 14,15 y. (male) -70 (G4)

    CROATIA
  • 1. ANTE VUKOJA - Hercegovina-Zagreb
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 2. ANTONIO BAZINA - KRS HERCEGOVINA
  • CROATIA
  • 3. AXEL DUBRAVČIĆ - KAPTOL
  • CROATIA
  • 4. GORAN SERTIĆ - Kastav
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 5. HAŠIM BEŠIĆ - KK DO - Tuzla
  • CROATIA
  • 6. PETAR GUDELJ - Karate klub Esseker
  • CROATIA
  • 7. VID KRALJ RADULOVIĆ - SAMOBOR

Kumite - Cadets 14,15 y. (male) +70 (G5)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. ENIS MEMIC - Travnik GS-TMT
  • CROATIA
  • 2. JURE PUCE - CROHERC
  • CROATIA
  • 3. LOVRO LENAC - ZAMET
  • CROATIA
  • 4. LUKA BIRAČ - Slavonski Brod
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 5. SALIH HALILOVIC - Travnik GS-TMT
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 6. TATJAN GUGIĆ - KK VITEZ

Kumite - Cadets 14,15 y. (female) -47 (H1)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. AJNA KARIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • CROATIA
  • 2. LUCIJA PEROVIĆ - Hercegovina-Zagreb
  • CROATIA
  • 3. MIA FAUKOVIĆ - SAMOBOR
  • CROATIA
  • 4. MONIKA MARTINOVIĆ - CROHERC
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 5. NEJLA MUJČINOVIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • CROATIA
  • 6. PATRICIJA PRGA - CROHERC
  • SLOVAKIA
  • 7. VERONIKA JALOWICZOROVÁ - Slovak karate union SZK

Kumite - Cadets 14,15 y. (female) -54 (H2)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. ANĐELA STOJIĆ - ENERGIJA
  • CROATIA
  • 2. ASJA ŠTALMAJER - Vukovar`91
  • CROATIA
  • 3. DARIJA ŠNAJDER - Kastav
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 4. DINKA SOFTIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 5. ELMEDINA HRBAT - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • CROATIA
  • 6. KARLA MOLNAR - Vukovar`91
  • CROATIA
  • 7. KATJA KNEŽEVIĆ - OPATIJA
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 8. LAMIJA SALKIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • CROATIA
  • 9. LANA KOCKAREVIĆ - Max Ivankovo
  • CROATIA
  • 10. MELANI ČORNOK - Shotokan - Darda
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 11. NIKOLINA ČUČAK - ENERGIJA

Kumite - Cadets 14,15 y. (female) +54 (H3)

    CROATIA
  • 1. ADRIANA ROSS - Kastav
  • SLOVAKIA
  • 2. ALEXANDRA SOFRANEKOVA - Slovak karate union SZK
  • CROATIA
  • 3. AURA RAHMANOVIC - NO KACHI
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 4. BARBARA ŠUNJIĆ - KRS HERCEGOVINA
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 5. BERINA HUREM - MLADOST
  • CROATIA
  • 6. DARJA ZORIĆ - Kastav
  • CROATIA
  • 7. DOROTEA MRAKOVČIĆ - Kastav
  • CROATIA
  • 8. ENA GROZDIĆ - OPATIJA
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 9. ENA ROZIĆ - KRS HERCEGOVINA
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 10. IMLA SARAJČIĆ - Travnik GS-TMT
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 11. IVONA RAMLJAK - KRS HERCEGOVINA
  • CROATIA
  • 12. KATARINA RAMIĆ - ZAMET
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 13. MELINA IBRAHIMOVIĆ - KK DO - Tuzla
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 14. NEJRA KAJMAK - Ipon Vitez
  • CROATIA
  • 15. TONKA MIJALJEVIĆ - ZAMET

Kumite - Juniors 16,17 y. (male) -55 (J1)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. DINO IMŠIROVIĆ - TEMPO
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 2. ELDIN KOVAČEVIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • CROATIA
  • 3. SEBASTIJAN STANEK - Vukovar`91

Kumite - Juniors 16,17 y. (male) -61 (J2)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. BAKIR GRABUS - Travnik GS-TMT
  • CROATIA
  • 2. BENJAMIN JOSIP SZABO - "SLAVKO KRIVSKI-TERMAL" DARUVAR
  • CROATIA
  • 3. IVAN NIKO PRUSINA - CROHERC
  • CROATIA
  • 4. TARIK ŽIŽAK - ZAMET

Kumite - Juniors 16,17 y. (male) -68 (J3)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. AMAR JAHIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 2. DANIEL STRUKAR - MLADOST
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 3. HALID ĐULIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • CROATIA
  • 4. KRISTIAN LAKIĆ - ZAMET
  • SLOVAKIA
  • 5. MARKO JALOWICZOR - Slovak karate union SZK
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 6. NIKOLA DAMJANOVIĆ - KRS HERCEGOVINA

Kumite - Juniors 16,17 y. (male) -76 (J4)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. ADIN IBRIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • CROATIA
  • 2. FILIP RAMIĆ - ZAMET
  • CROATIA
  • 3. LOVRO LENAC - ZAMET
  • CROATIA
  • 4. LUKA BIRAČ - Slavonski Brod
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 5. MAHIR DURANOVIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 6. RIJAD HELDOVAC - karate savez Ze Do kantona

Kumite - Juniors 16,17 y. (male) +76 (J5)

    CROATIA
  • 1. ANTON BAŽDARIĆ - OPATIJA
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 2. BENJAMIN COGO - karate savez Ze Do kantona
  • CROATIA
  • 3. DARIO GLUHINIĆ - STIJENA
  • CROATIA
  • 4. DOMAGOJ PUĐA - Vukovar`91
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 5. FRANKO MILJKO - KRS HERCEGOVINA
  • CROATIA
  • 6. OLIVER ČULE - CROHERC
  • CROATIA
  • 7. PAVLE RADENIĆ - Virovitica

Kumite - Juniors 16,17 y. (female) -48 (K1)

    CROATIA
  • 1. EMA ZETICA - Mladost
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 2. EMINA ABDULIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • CROATIA
  • 3. STELLA POLONIJO - KRK CROATIA

Kumite - Juniors 16,17 y. (female) -53 (K2)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. ALMINA HALILOVIC - KK DO - Tuzla
  • CROATIA
  • 2. KATJA KNEŽEVIĆ - OPATIJA
  • CROATIA
  • 3. MAJA KOZLINGER - Virovitica
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 4. NIKOLINA ČUČAK - ENERGIJA

Kumite - Juniors 16,17 y. (female) -59 (K3)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. AMINA FEJZIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 2. ANA ZOLETIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • SLOVAKIA
  • 3. MICHAELA VACLAVIKOVA - Slovak National Team
  • CROATIA
  • 4. TONKA MIJALJEVIĆ - ZAMET

Kumite - Juniors 16,17 y. (female) +59 (K4)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. AZRA DAHALIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • CROATIA
  • 2. BARBARA GRGIĆ - CROHERC
  • SLOVAKIA
  • 3. MICHAELA BRYNDZOVA - Slovak karate union SZK
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 4. NEDŽMINA VARUPA - MLADOST

Kumite - Seniors 18+ y. (male) -60 (L1)

    CROATIA
  • 1. DOMAGOJ MATKOVIĆ - Karate Akademija Osijek

Kumite - Seniors 18+ y. (male) -67 (L2)

    CROATIA
  • 1. DOMAGOJ LUKINIĆ - Slavonski Brod
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 2. KENAN LIŠIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • CROATIA
  • 3. STJEPAN ŠTIMAC - STIJENA
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 4. TARIK BEGOVIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • CROATIA
  • 5. VLADIMIR GAŠPAR - Mladost

Kumite - Seniors 18+ y. (male) -75 (L3)

    CROATIA
  • 1. ANDREJ MRKŠA - Virovitica
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 2. MUHAREM KELEŠTURA - karate savez Ze Do kantona
  • CROATIA
  • 3. PATRIK IFKO - Karate Akademija Osijek
  • CROATIA
  • 4. PATRIK LUKAČEVIĆ - Virovitica
  • SLOVAKIA
  • 5. ZDENKO VANKA - Slovak National Team

Kumite - Seniors 18+ y. (male) -84 (L4)

    CROATIA
  • 1. KARLO ALERIĆ - Vukovar`91
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 2. SALIH ĆELEŠ - karate savez Ze Do kantona

Kumite - Seniors 18+ y. (male) +84 (L5)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. ANES KARIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • CROATIA
  • 2. BORNA ČENGIĆ - Slavonski Brod
  • CROATIA
  • 3. IVAN DRAGOJLOVIĆ - "SLAVKO KRIVSKI-TERMAL" DARUVAR
  • CROATIA
  • 4. VIKTOR ČUBRIĆ - KRK CROATIA

Kumite - Seniors (male) OPEN (L6)

    CROATIA
  • 1. DOMAGOJ MATKOVIĆ - Karate Akademija Osijek
  • CROATIA
  • 2. PATRIK IFKO - Karate Akademija Osijek
  • CROATIA
  • 3. VIKTOR ČUBRIĆ - KRK CROATIA
  • SLOVAKIA
  • 4. ZDENKO VANKA - Slovak National Team

Kumite - Seniors 18+ y. (female) -50 (M1)

    CROATIA
  • 1. EMA ZETICA - Mladost
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 2. EMINA ABDULIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona

Kumite - Seniors 18+ y. (female) -55 (M2)

    SLOVAKIA
  • 1. NIKOLA KABACOVA - Slovak National Team

Kumite - Seniors 18+ y. (female) -61 (M3)

    CROATIA
  • 1. ANA LENARD - SAMOBOR
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 2. LEJLA AŠČIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • CROATIA
  • 3. MONIKA BUBNJIĆ - Virovitica
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 4. TANJA ĐOKIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona

Kumite - Seniors 18+ y. (female) -68 (M4)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. BELMA OMEROVIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • CROATIA
  • 2. SILVIJA BUZALJKO - SAMOBOR
  • SLOVAKIA
  • 3. VIKTORIA LALIOVA - Slovak National Team

Kumite - Seniors 18+ y. (female) +68 (M5)

    SLOVAKIA
  • 1. MICHAELA BRYNDZOVA - Slovak karate union SZK

Kumite - Seniors (female) OPEN (M6)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. BELMA OMEROVIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • SLOVAKIA
  • 2. NIKOLA KABACOVA - Slovak National Team
  • SLOVAKIA
  • 3. VIKTORIA LALIOVA - Slovak National Team
KATA (147)

Kata - Young boys 6,7 y. (O1)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. AJNUR IBRAHIMOVIĆ - TEMPO
  • SLOVENIA
  • 2. VILI KRAMAR - NOVO MESTO

Kata - Cicibani (6,7 g.) (b/ž)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. ADIN HOROZOVIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • SLOVENIA
  • 2. JAKOB KRAŠNA - NOVO MESTO

Kata - Young girls 6,7 y. (P1)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. AMNA ĐERZIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • SLOVENIA
  • 2. LORENA HORN - NOVO MESTO
  • CROATIA
  • 3. TIA PULJEK - Osijek

Kata - Cicibanke (6,7 g.) (b/ž)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. BERINA ZAJIMOVIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • CROATIA
  • 2. ELORA JURASOVIĆ - Nova Gradiška
  • CROATIA
  • 3. IVANA IVŠIĆ - Nova Gradiška
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 4. TARA HAĆIMIĆ - karate savez Ze Do kantona

Kata - Young boys 8,9 y. (O2)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. AJNUR IBRAHIMOVIĆ - TEMPO
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 2. ALAN SULJIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 3. DAVID PAVLOVIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 4. FARIS KARAHASANOVIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • CROATIA
  • 5. FRANO LOVRIĆ - Nova Gradiška
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 6. JUSUF MEŠKOVĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • CROATIA
  • 7. LAV FILIP TEŠIJA - Osijek
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 8. MALIK SULJKANOVIĆ - TEMPO
  • CROATIA
  • 9. ROKO SAMAC - Nova Gradiška
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 10. VEDAD VELAGIĆ - karate savez Ze Do kantona

Kata - Young girls 8,9 y. (P2)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. EMINA BAJRIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 2. JASMINA ČAHTAREVIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 3. JELENA TOMIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 4. ZAHRA ARNAUTOVIC - Travnik GS-TMT

Kata - Young boys 8,9 y. (whi/yel) (R1)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. ARSLAN TARIK DŽAKA - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 2. DAVID VUK - KK VITEZ
  • CROATIA
  • 3. FILIP ŽGELA - Max Ivankovo
  • CROATIA
  • 4. GABRIJEL PETROV - BELI MANASTIR 98
  • CROATIA
  • 5. LUKAS FULANOVIĆ - Slavonski Brod
  • CROATIA
  • 6. PATRIK VACKA - "SLAVKO KRIVSKI-TERMAL" DARUVAR
  • CROATIA
  • 7. PETAR BARIŠIĆ - Max Ivankovo

Kata - Young boys 8,9 y. (ora/gre) (R2)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. ADI IKOVIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • CROATIA
  • 2. ADRIJAN JAGNJIĆ - Slavonski Brod
  • CROATIA
  • 3. DANI AVDAGIĆ - Slavonski Brod
  • CROATIA
  • 4. GABRIEL SAJFERT - Slavonski Brod
  • CROATIA
  • 5. LAV FILIP TEŠIJA - Osijek
  • CROATIA
  • 6. LEO LAMEŠIĆ - Slavonski Brod
  • CROATIA
  • 7. LUKA ŽGELA - Max Ivankovo
  • CROATIA
  • 8. NIKO KOVAČEVIĆ - Slavonski Brod
  • CROATIA
  • 9. ROKO KRIŽANOVIĆ - Slavonski Brod
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 10. SAMI KUSTURICA - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • CROATIA
  • 11. SEBASTIAN VUKOVIĆ - Nova Gradiška

Kata - Young girls 8,9 y. (whi/yel) (S1)

    CROATIA
  • 1. IVA KOCKAREVIĆ - Max Ivankovo
  • CROATIA
  • 2. LARA JURIČIĆ - Shihan
  • CROATIA
  • 3. MARČELINA MUSTAPIĆ - Shihan
  • CROATIA
  • 4. NADE GABRIŠEK - Shihan
  • SLOVENIA
  • 5. NIKA MIKETIČ - NOVO MESTO

Kata - Young girls 8,9 y. (ora/gre) (S2)

    CROATIA
  • 1. EVA FIŠER - Slavonski Brod
  • CROATIA
  • 2. GITA TURČINOVIĆ - Slavonski Brod
  • CROATIA
  • 3. HELENA GAŠIĆ - Slavonski Brod
  • CROATIA
  • 4. LARA ŽGELA - Max Ivankovo
  • SLOVENIA
  • 5. LILI KRAMAR - NOVO MESTO
  • CROATIA
  • 6. MARIA LEONA EĆIMOVIĆ - Slavonski Brod
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 7. SARA DRAGIČEVIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona

Kata - Boys (O3)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. ANIS KARIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 2. ISMAJL KALABIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • SLOVAKIA
  • 3. VLADIMIR GALUEV - Slovak National Team

Kata - Girls (P3)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. ADNA KARAHASANOVIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 2. ADNA SELIMOVIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • CROATIA
  • 3. DORA HAS - Slavonski Brod
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 4. DŽENITA HASIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 5. EJLA DORIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • CROATIA
  • 6. EMA TOMIĆ - Vukovar`91
  • SLOVENIA
  • 7. ESTER HORN - NOVO MESTO
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 8. HANA DURANOVIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 9. IVA PAVLOVIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 10. LAMIJA SOFTIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • CROATIA
  • 11. LARA GUDELJ - Karate klub Esseker
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 12. LEJLA AŠĆERIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 13. LEJLA ŠILJAK - Travnik GS-TMT
  • CROATIA
  • 14. LEONA KNEŽEVIĆ - KK SISAK
  • CROATIA
  • 15. MARTA JAKOBFI - BELI MANASTIR 98
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 16. MERIMA BRKOVIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona

Kata - Boys (whi/yel) (R3)

    CROATIA
  • 1. KARLO JURIČIĆ - Shihan
  • CROATIA
  • 2. NIKO KOVAČEVIĆ - Slavonski Brod

Kata - Boys (ora/gre) (R4)

    CROATIA
  • 1. ADEM KEKIĆ - KK SISAK
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 2. AHMED HOROZOVIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 3. DOMAGOJ VUK - KK VITEZ
  • CROATIA
  • 4. GABRIEL KLEN - Max Ivankovo
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 5. MUHAMED MALOHODŽIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • CROATIA
  • 6. ROKO KRIŽANOVIĆ - Slavonski Brod
  • CROATIA
  • 7. STEFAN RADULOVIĆ - "SLAVKO KRIVSKI-TERMAL" DARUVAR
  • SLOVAKIA
  • 8. VLADIMIR GALUEV - Slovak National Team

Kata - Girls (whi/yel) (S3)

    SLOVENIA
  • 1. EMA KRAŠNA - NOVO MESTO
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 2. MERIMA REDŽIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • CROATIA
  • 3. TARA ZORMANIĆ - Shihan

Kata - Girls (ora/gre) (S4)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. ALINA ĐERZIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 2. EMA JAHIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • CROATIA
  • 3. LANA KRILJ - Nova Gradiška
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 4. LEJLA ALIČIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • CROATIA
  • 5. LEONA KRIŽAJ - BELI MANASTIR 98
  • CROATIA
  • 6. MARTA JAKOBFI - BELI MANASTIR 98
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 7. NAIDA TRAKIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 8. NEJLA KUSTURICA - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 9. NEJLA TUKIĆ - karate savez Ze Do kantona

Kata - Young cadets (male) (O4)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. ELMEDIN MEHANOVIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 2. ENVER IMAMOVIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • CROATIA
  • 3. IVAN BULJAN - Shihan
  • CROATIA
  • 4. OZREN MALINIĆ - BELI MANASTIR 98
  • SLOVENIA
  • 5. SWEN HORN - NOVO MESTO
  • SLOVAKIA
  • 6. VLADIMIR GALUEV - Slovak National Team

Kata - Young cadets (female) (P4)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. AJLA MEŠKOVIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 2. AJNA HODŽIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • CROATIA
  • 3. ANA LUJIĆ - Slavonski Brod
  • CROATIA
  • 4. DORA HAS - Slavonski Brod
  • CROATIA
  • 5. DOROTEA LEMUND - BELI MANASTIR 98
  • CROATIA
  • 6. JOSIPA VARGEK - BELI MANASTIR 98
  • CROATIA
  • 7. KARLA JURIĆ - Slavonski Brod
  • CROATIA
  • 8. LANA ĐORDIĆ - Shihan
  • CROATIA
  • 9. LANA POTURICA - Nova Gradiška
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 10. LEJLA BEGOVIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • CROATIA
  • 11. LENA BRLETIĆ - "SLAVKO KRIVSKI-TERMAL" DARUVAR
  • CROATIA
  • 12. LUCIJA VARAT - "SLAVKO KRIVSKI-TERMAL" DARUVAR
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 13. MAJA JAHIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • CROATIA
  • 14. MARTINA SEKULIĆ - Karate klub Esseker
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 15. SARA BULAJIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 16. SARA HANTALOVIĆ - karate savez Ze Do kantona

Kata - Cadets (male) (O5)

    CROATIA
  • 1. ANTONIO GERDEŠIĆ - BELI MANASTIR 98
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 2. ENIS MEHIĆ - Ipon Vitez
  • CROATIA
  • 3. ILAJ MACURA - Vukovar`91
  • CROATIA
  • 4. IVAN BULJAN - Shihan
  • CROATIA
  • 5. KARLO JUKIĆ - Vukovar`91
  • SLOVAKIA
  • 6. PATRIK KLACAN - Slovak National Team

Kata - Cadets (female) (P5)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. AJNA ALIČKOVIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • CROATIA
  • 2. ANA LUJIĆ - Slavonski Brod
  • CROATIA
  • 3. ANJA RADULOVIĆ - "SLAVKO KRIVSKI-TERMAL" DARUVAR
  • CROATIA
  • 4. DOROTEA LEMUND - BELI MANASTIR 98
  • CROATIA
  • 5. KRISTIJANA POPOVIĆ - "SLAVKO KRIVSKI-TERMAL" DARUVAR
  • CROATIA
  • 6. LANA ĐORDIĆ - Shihan
  • CROATIA
  • 7. TEA BULJAN - Shihan

Kata - Juniors (male) (O6)

    CROATIA
  • 1. ANTONIO GERDEŠIĆ - BELI MANASTIR 98
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 2. IMAD BULJIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • SLOVENIA
  • 3. MICHEL HORN - NOVO MESTO

Kata - Juniors (female) (P6)

    SLOVENIA
  • 1. AJLA ĆURIĆ - NOVO MESTO
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 2. ALMA BEČAREVIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • CROATIA
  • 3. ANJA RADULOVIĆ - "SLAVKO KRIVSKI-TERMAL" DARUVAR
  • CROATIA
  • 4. MATEA EĆIMOVIĆ - Slavonski Brod
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 5. SEMINA KELEŠTURA - karate savez Ze Do kantona
  • CROATIA
  • 6. TEA BULJAN - Shihan

Kata - Seniors (male) (O7)

    CROATIA
  • 1. ALEN RUBČIĆ - Vukovar`91
  • SLOVENIA
  • 2. ALJOŠA KRAMAR - NOVO MESTO
  • CROATIA
  • 3. HRVOJE ROŽIĆ - KK SISAK
  • CROATIA
  • 4. MIHAEL EĆIMOVIĆ - Slavonski Brod

Kata - seniors (female) (P7)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. LEJLA BEGIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 2. LEONORA JAKIĆ - karate savez Ze Do kantona
  • CROATIA
  • 3. MATEA EĆIMOVIĆ - Slavonski Brod
KATA DISABLED COMPETITORS (16)

Blind and visually handicapped (m) -T1 (-16)

    CROATIA
  • 1. IVAN PERKOVIĆ - Slavonski Brod

Mental disorder (m) -T2 (-16)

    CROATIA
  • 1. MATEJ KASALO - Hercegovina-Zagreb
  • CROATIA
  • 2. ROK LEŠIĆ - Hercegovina-Zagreb
  • CROATIA
  • 3. SAŠA LEŠIĆ - Hercegovina-Zagreb
  • CROATIA
  • 4. STIPE BARIĆ - ALFA
  • CROATIA
  • 5. TIMUR KRKALIĆ - Hercegovina-Zagreb
  • CROATIA
  • 6. VEDRAN BAHLEN - Hercegovina-Zagreb

Wheelchair (m) -T3 (-16)

Blind and visually handicapped (f) -U1 (-16)

Mental disorder (f) -U2 (-16)

    CROATIA
  • 1. ELLA HALILOVIĆ - Hercegovina-Zagreb

Wheelchair (f) -U3 (-16)

Blind and visually handicapped (m) -V1 (+16)

Mental disorder (m) -V2 (+16)

    BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 1. BORIS KASUMOVIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • BOSNIA AND HERZEGOVINA
  • 2. EDIS KASUMOVIĆ - Karate savez Tuzlanskog kantona
  • CROATIA
  • 3. LUKA MIHETEC - Hercegovina-Zagreb
  • CROATIA
  • 4. MATEJ MARTINOVIĆ - Hercegovina-Zagreb
  • SLOVENIA
  • 5. NIK KOVAČIČ - NOVO MESTO
  • CROATIA
  • 6. STIPE BARIĆ - ALFA
  • CROATIA
  • 7. TOMA MATIJEVIĆ - ALFA

Wheelchair (m) -V3 (+16)

Blind and visually handicapped (f) -Z1 (+16)

Mental disorder (ž) -Z2 (+16)

    CROATIA
  • 1. PAOLA BLATANČIĆ - Hercegovina-Zagreb

Wheelchair (f) -Z3 (+16)