Kumite - Boys 11 years -30
1. MARKO BRNADA, Karate Savez Herceg Novi |
2. MUHAMED MURTIĆ, KK BIHAĆ |
3. VALERIO PREVEDAN, ĐURĐEVAC |
3. NIKOLA ZELENOVIĆ BLAGOJEVIĆ, SAMPIONI |
|
|
|
Kumite - Boys 11 years -35
1. LAZAR MARKOVIĆ, SAMPIONI |
2. DEJAN KRKLJUŠ, KK Kovačica |
3. MIHAJLO STANIĆ, ENERGIJA |
3. IGOR BRKIĆ, ENERGIJA |
|
|
|
Kumite - Boys 11 years -40
1. PETAR ORLANDIĆ, Beogradski karate saveza |
2. MILJAN UROŠEVIĆ, VLADIMIROVAC |
3. KRISTIJAN TOPLIČANEC, GLOBUS Čakovec |
3. LOVRO FARKAŠ, GLOBUS Čakovec |
|
|
|
Kumite - Boys 11 years -45
1. SANJIN BRUS, ENERGIJA |
2. ALEKSANDAR KOVAČEVIĆ, ENERGIJA |
3. FILIP NIKOLIĆ, Beogradski karate saveza |
3. DEMIR JAMAKOVIC, SLOBODA |
|
|
|
Kumite - Boys 11 years +45
1. PETAR MICEVSKI, OMLADINAC |
2. UROŠ RADAN, SAMPIONI |
3. ZEKRIJARH AHMETBAŠIĆ, TIGER SLOVENIJA |
3. ALEKSANDAR NOVITZKI, SAMPIONI |
|
| | | |
Kumite - Girls 11 years -35
1. SARA KALAJDŽIĆ, SAMPIONI |
2. KRISTINA BOROVČANIN, GLASINAC |
3. HRISTINA PANDUROVIC, Sampioni Banja Koviljaca |
3. TIJANA MARKOVIĆ, SAMPIONI |
|
|
|
Kumite - Girls 11 years -40
1. MAŠA MARJANOVIĆ, Beogradski karate saveza |
2. ELMEDINA HRBAT, KBS STORM TUZLA |
3. SALMA KURTANOVIC, Keiks |
3. ELENA MAHNE, KK Grobničan |
|
|
|
Kumite - Girls 11 years +40
1. MELIHA DZINDO, KK " Winner" Tuzla |
2. MARTINA MITROVIĆ, Loznica |
3. NATALIJA SIMIC, Sampioni Banja Koviljaca |
3. JOVANA STEVANOVIĆ, SAMPIONI |
|
| | | |
Kumite - Boys 12 years -35
1. MUHAMED ČIRAK, TUZLA |
2. MILAN GAVRIĆ, TUZLA |
3. BOŽIDAR JOSIĆ, Loznica |
|
|
|
|
Kumite - Boys 12 years -40
1. SERGEJ VUČIĆ, ENERGIJA |
2. AMER ŠABIĆ, FENIKS |
3. FILIP BALENT, GLOBUS Čakovec |
3. KRISTIJAN TOPLIČANEC, GLOBUS Čakovec |
|
|
|
Kumite - Boys 12 years -45
1. NEMANJA MIKULIĆ, Karate Savez Herceg Novi |
2. GABRIEL LAĐAREVIĆ, ENERGIJA |
3. MATEJ ROPRET, Beogradski karate saveza |
3. MATIJA KRUNIĆ, KBS TREBINJE |
|
|
|
Kumite - Boys 12 years -50
1. ALI ALIČEVIĆ, FENIKS |
2. RADOJE DABETIĆ, Beogradski karate saveza |
3. ADIS KULENOVIĆ, FENIKS |
3. ALEKSA JANČIĆ, Karate Savez Herceg Novi |
|
|
|
Kumite - Boys 12 years +50
1. BENAN HODZIC, Keiks |
2. BERIZ KURTANOVIC, Keiks |
3. STEFAN ĐURKOVIĆ, Beogradski karate saveza |
3. DUŠAN MARJANOVIĆ, RAKOVICA KANON |
|
| | | |
Kumite - Girls 12 years -37
1. BRANKICA NEGOVANOVIC, Sampioni Banja Koviljaca |
2. LANA TOMANOVIĆ, Karate Savez Herceg Novi |
3. NINA VUKOSAVLJEVIĆ, OMLADINAC |
3. LELA MUSTAFIC, SLOBODA |
|
|
|
Kumite - Girls 12 years -42
1. EMA JURIČIĆ, ĐURĐEVAC |
2. NIKOLINA POPOVIĆ, Beogradski karate saveza |
|
|
|
|
|
Kumite - Girls 12 years +42
1. EDISA KOVAČ, TUZLA |
2. MILICA JEKNIĆ, OMLADINAC |
3. PAOLA KOSTIĆ, ENERGIJA |
3. ANJA ARANĐELOVIĆ, Beogradski karate saveza |
|
| | | |
Kumite - Boys 13 years -40
1. PAVLE DUJAKOVIĆ, ENERGIJA |
2. DUŠAN PETROVIĆ, OMLADINAC |
3. ALEKSANDAR KECMAN, ENERGIJA |
3. NIKOLA LAZOVIĆ, Beogradski karate saveza |
|
|
|
Kumite - Boys 13 years -45
1. SEMIR MIDŽIĆ, KK BIHAĆ |
2. UBEJD DURAKOVIC, Keiks |
|
3. ISMAR KURTOVIĆ, KK BIHAĆ |
|
|
|
Kumite - Boys 13 years -50
1. ANDRIJA FATIĆ, OMLADINAC |
2. NEMANJA STEVANOVIĆ, SAMPIONI |
3. UROŠ POPOVIĆ, Beogradski karate saveza |
3. ALEKSA MARJANOVIĆ, Beogradski karate saveza |
|
|
|
Kumite - Boys 13 years -55
1. DJORDJE KETA, VLADIMIROVAC |
2. ILIJA RADENOVIĆ, Beogradski karate saveza |
3. LUKA PAPIĆ, KBS "Castra" Banja Luka |
3. ALEXANDRU IRODIA, CS TSA KARATE TIMISOARA |
|
|
|
Kumite - Boys 13 years +55
1. MILAN TOMIĆ, ENERGIJA |
2. DAVID GAVRILOVIĆ, Beogradski karate saveza |
3. MUSTA MIHAEL, VLADIMIROVAC |
3. DINO SOFTIC, KK " Winner" Tuzla |
|
| | | |
Kumite - Girls 13 years -42
1. ARIJANA ZARIJA, VLADIMIROVAC |
2. MARTINA SEKEŠAN, VLADIMIROVAC |
|
|
|
|
|
Kumite - Girls 13 years -47
1. JOVANOVIĆ MILENA, OMLADINAC |
2. ANA ZOLETIĆ, TUZLA |
|
|
|
|
|
Kumite - Girls 13 years +47
1. ANJA LOLIĆ, ENERGIJA |
2. IVANA PEROVIĆ, Beogradski karate saveza |
3. ANABELA BUKUR, VLADIMIROVAC |
3. ELENA SEKEŠAN, VLADIMIROVAC |
|
| | | |
Kumite - Boys 14 years -52
1. ALEKSANDAR POPOVIĆ, BRATSTVO |
2. IGOR LALIĆ, GLASINAC |
|
|
|
|
|
Kumite - Boys 14 years -57
1. MIROSLAV LUKIĆ, DYNAMIC |
2. DINO SARAĐAN, FENIKS |
3. KONSTANTIN JEREMIĆ, RAKOVICA KANON |
|
|
|
|
Kumite - Boys 14 years -63
1. ISMAR IBRAHIMOVIĆ, TIGER SLOVENIJA |
2. EDIN AHMETBEGOVIĆ, TUZLA |
|
|
|
|
|
Kumite - Boys 14 years -70
1. BRANKO SKROBANOVIĆ, BRATSTVO |
2. BAKIR KADRIĆ, TUZLA |
3. ANES HANDARIĆ, TIGER SLOVENIJA |
3. MIRNIĆ RADOVAN, SAMPIONI |
|
| |
Kumite - Girls 14 years -54
1. ELENA KEČKEŠ, GLOBUS Čakovec |
2. BOJANA SPASOJEVIC, Sampioni Banja Koviljaca |
|
|
|
| | | |
Kumite - Cadets (male) -52
1. BALSA MILIČKOVIĆ, OMLADINAC |
2. STRAHINJA BRANKOVIĆ, KBS "Castra" Banja Luka |
3. MIHAJLO POPOVIC, IMPULS |
3. LEONARDO KORAĆ, MEĐUGORJE |
|
|
|
Kumite - Cadets (male) -57
1. BOJAN BOŠKOVIĆ, OMLADINAC |
2. ADIS HALILOVIĆ, KK BIHAĆ |
3. MIROSLAV LUKIĆ, DYNAMIC |
3. KERIM FEJZIC, PERFEKT |
|
|
|
Kumite - Cadets (male) -63
1. ALDIN MIĆIVODA, KK Goražde |
2. DEJAN ČUČAK, ENERGIJA |
3. LAZAR KRSTIĆ, Beogradski karate saveza |
|
|
|
|
Kumite - Cadets (male) -70
1. ALEKSA ŠUŠKAVČEVIĆ, BRATSTVO |
2. TARIK RIŠLJANIN, HOLIDAY |
3. OMAR OVCINA, SLOBODA |
|
|
|
|
Kumite - Cadets (male) +70
1. HAMZA ČAJIĆ, ORKKA |
2. ANTE DRAGIČEVIĆ, MEĐUGORJE |
3. DŽENAN KREHO, KK Novi Grad Sarajevo |
3. VUK MRĐA, Beogradski karate saveza |
|
|
|
Kumite - Cadets team (male) (3+1)
1. TEAM (M) OMLADINAC, OMLADINAC |
2. TIM 1., KBS "Castra" Banja Luka |
3. BRATSTVO 2., BRATSTVO |
3. BRATSTVO 1., BRATSTVO |
|
| |
Kumite - Cadets (female) -47
1. LEJLA AHMEOVIC, PERFEKT |
2. STELA BRKIĆ, Neretva |
3. AMINA FEJZIC, KBS STORM TUZLA |
3. DZEILA HUKARA, PERFEKT |
|
|
|
Kumite - Cadets (female) -54
1. SOFIJA SIMOVIC, PARTIZAN |
2. KRISTINA ŽIVOVIĆ, Beogradski karate saveza |
3. BELMA BEĆIROVIĆ, ORKKA |
3. IMAN BEGIĆ, FENIKS |
|
|
|
Kumite - Cadets (female) +54
1. DINA MAHMUD, TUZLA |
2. SARA RODIĆ, RAKOVICA KANON |
3. AJLA PROLAZ, HOLIDAY |
3. ENELA ŠEČIĆ, RAŠID BUĆA - STARI |
|
|
|
Kumite - Cadets team (female) (3+1)
1. KBS TUZLA SINBRA, TUZLA |
2. TIM 3., Karate Federacija Republike Srpske |
3. EKIPNO KADETKINJE, PERFEKT |
3. TIM 2., OMLADINAC |
|
| |
Kumite - Juniors (male) -55
1. NENAD DULOVIĆ, OMLADINAC |
|
|
|
|
|
|
Kumite - Juniors (male) -61
1. LUKA CVIJOVIĆ, OMLADINAC |
2. DANILO LAZIĆ, DYNAMIC |
3. OGNJEN PAVIČIĆ, ENERGIJA |
3. STEFAN ILIĆ, DYNAMIC |
|
|
|
Kumite - Juniors (male) -68
1. MENSUR ĐOZIĆ, ORKKA |
2. ĐORĐE BRANKOVIĆ, KBS "Castra" Banja Luka |
3. BOGDAN EKMEČIĆ, VLADIMIROVAC |
3. STEVAN VELIČKOVIĆ, VLADIMIROVAC |
|
|
|
Kumite - Juniors (male) -76
1. MEDIN PALDUM, KK Novi Grad Sarajevo |
2. ALDIN MAHMUTOVIĆ, KK BIHAĆ |
3. VEDRAN OSTOJIC, Karate Federacija Republike Srpske |
3. ZELJKO MARINKOVIC, Karate Federacija Republike Srpske |
|
|
|
Kumite - Juniors (male) +76
1. ALBRIM SAMAHODAJ, MEĐUGORJE |
2. MARKO KRALJEVIĆ, Beogradski karate saveza |
3. LUKA KRAMAR, KK Novi Grad Sarajevo |
3. AJDIN ĆEHIĆ, KK BIHAĆ |
|
|
|
Kumite - Juniors team (male) (3+1)
1. TIM 4., OMLADINAC |
2. TIM 2., Karate Federacija Republike Srpske |
|
|
|
| |
Kumite - Juniors (female) -48
1. SLAVKA PETROVIĆ, Loznica |
2. LEJLA ČAVRK, HOLIDAY |
3. KSENIJA MANDIĆ, KK Grobničan |
|
|
|
|
Kumite - Juniors (female) -53
1. TIJANA DRAŠKOVIĆ, GLASINAC |
2. TAMARA ŽIVIĆ, Beogradski karate saveza |
3. TEODORA GOLJA, VLADIMIROVAC |
3. ANĐELA JOVANOVIĆ, ENERGIJA |
|
|
|
Kumite - Juniors (female) -59
1. MILICA EKMEČIĆ, VLADIMIROVAC |
2. AZRA ŠOGOLJ, HOLIDAY |
3. KATARINA TMUŠIĆ, Beogradski karate saveza |
3. KSENIJA MILIČKOVIĆ, OMLADINAC |
|
|
|
Kumite - Juniors (female) +59
1. MARINA RADIČEVIĆ, ZADRUGAR-Lazarevo |
2. KSENIJA RAJOVIĆ, OMLADINAC |
3. TARA ROPRET, Beogradski karate saveza |
3. HELENA NEVENIĆ, Beogradski karate saveza |
|
| |
Kumite - Seniors U 21 (male) -60
1. EDIN DINO ŠIRIĆ, KK Novi Grad Sarajevo |
2. HARIS POLJO, KK Novi Grad Sarajevo |
3. VIKTOR DEJAN, SAMPIONI |
|
|
|
|
Kumite - Seniors U 21 (male) -67
1. VLADO JOVIĆ, OMLADINAC |
2. BOGDAN EKMEČIĆ, VLADIMIROVAC |
3. MILAN MLADENOVĆ, Beogradski karate saveza |
3. DENIS REDZA, PARTIZAN |
|
|
|
Kumite - Seniors U 21 (male) -75
1. NEDIM HASANBEGOVIC, KK " Winner" Tuzla |
2. HARIS GABELA, HOLIDAY |
3. LAZAR KUKULIČIĆ, OMLADINAC |
3. DOVADŽIJA DŽELAUDIN, RAŠID BUĆA - STARI |
|
|
|
Kumite - Seniors U 21 (male) -84
1. DEJAN CVRKOTA, ZADRUGAR-Lazarevo |
2. ALEKSANDAR MARKOVIC, PARTIZAN |
3. PETAR STEFANOVIC, PARTIZAN |
3. VUK POPOVIĆ, OMLADINAC |
|
|
|
Kumite - Seniors U 21 (male) +84
1. SANIN KANLIĆ, HOLIDAY |
2. KENAN KRAKOVIĆ, TUZLA |
|
|
|
| | | |
Kumite - Seniors U21 (female) -50
1. ANJA JOVIĆ, OMLADINAC |
2. IVANA DJORDJEVIC, PARTIZAN |
3. DRAGANA NEGOVANOVIC, Sampioni Banja Koviljaca |
3. AJLA JUSIC, FERHAT ĐULKIĆ-FERI |
|
|
|
Kumite - Seniors U21 (female) -55
1. TEODORA RANKOVIC, PARTIZAN |
2. MAKSIĆ DUNJA, MAWASHI |
3. DAJANA CRNOGLAVAC, TUZLA |
3. TAMARA ŽIVIĆ, Beogradski karate saveza |
|
|
|
Kumite - Seniors U21 (female) -61
1. JELENA MAKSIMOVIĆ, OMLADINAC |
2. ŽELJANA PEKEZ, ENERGIJA |
3. UNA SERAK, KK " Winner" Tuzla |
3. EMINA MAHMUTBEGOVIC, KK " Winner" Tuzla |
|
|
|
Kumite - Seniors U21 (female) -68
1. EMINA BRKIĆ, RAŠID BUĆA - STARI |
2. MILICA GARIBOVIC, PARTIZAN |
3. MILINA VASIĆ, Beogradski karate saveza |
3. MONIKA SLIPICEVIC, KK " Winner" Tuzla |
|
|
|
Kumite - Seniors U21 (female) +68
1. TANJA ŽUNIĆ, IMPULS |
2. ZERINA RIŠLJANIN, HOLIDAY |
|
|
|
| | | |
Kumite - Seniors (male) -OPEN
1. DENIS GOGIĆ, KK Novi Grad Sarajevo |
2. VLADO JOVIĆ, OMLADINAC |
3. DEJAN CVRKOTA, ZADRUGAR-Lazarevo |
3. MARKO VUČKOVIĆ, MAWASHI |
|
|
|
Kumite - Seniors team (male) (3+1)
1. TIM 5., OMLADINAC |
2. TIM 1., Keiks |
3. TIM 4., Karate Federacija Republike Srpske |
|
|
| |
Kumite - Seniors (female) -OPEN
1. DRAGANA KONJEVIĆ, OMLADINAC |
2. JELENA MAKSIMOVIĆ, OMLADINAC |
3. DAJANA CRNOGLAVAC, TUZLA |
3. EMINA BRKIĆ, RAŠID BUĆA - STARI |
|
|
|
Kumite - Seniors team (female) (3+1)
1. TIM 6., OMLADINAC |
2. MAWASHI NOVI SAD, MAWASHI |
|
|
|
| |