Upcoming
Finished
Login
Help
GEAR
STATS
Statistics
From now you can access and see statistic data about competitors, clubs and tournaments as well as ranking of competitors and tournament.
Selected tournament:
20.Eurocup Istria 2018.
About tournament
Dokuments
Applications
Competitor list
Brackets
Results
Statistics
Per category
Per area
Per club
Per fight number
CLUB
ALFA
AMFORA
BUJE
BUSHIDO
CBS PULA
CENTAR ŠENKOVEC
CHAMPION RIJEKA
Delnice
Delta
DI MEGLIO KARATE TEAM
DMTK Karate Hungary
FINIDA (POREČ)
GLC FIJLKAM
ISTRA
KARATE DO NOVENTA
KK "SENSEI" Pazin
KK Grobničan
KK Vrsar
KOSTRENA
KRK CROATIA
MAWASHI
Međimurje
Mladost
NEVERA
NO KACHI
NOVIGRAD
NOVO MESTO
OPATIJA
RAB-ENPI
RI CROATIA
SHOTOKAN UMAG
ŠD GORICA
TAD RIJEKA
TINJAN
Velebit
ZAMET
WEIGHT CATEGORIES / YEARS
Kumite - Učenici 10,11 g. -30 (G1)
Kumite - Učenici 10,11 g. -38 (G3)
Kumite - Učenici 10,11 g. -42 (G4)
Kumite - Učenici 10,11 g. +46 (G6)
Kumite - Učenice 10.11 g. -40 (H3)
Kumite - Mlađi kadeti 12,13 g. -45 (K3)
Kumite - Mlađi kadeti 12,13 g. -48 (K4)
Kumite - Mlađe kadetkinje 12,13 g. -45 (L2)
Kumite - Mlađe kadetkinje 12,13 g. +55 (L5)
Kumite - Kadeti 14,15 g. -52 (M1)
Kumite - Kadeti 14,15 g. -57 (M2)
Kumite - Kadetkinje 14,15 g. -54 (P2)
Kumite - Učenici 10,11 g. -30 (G1)
421
0
LEON RADOLOVIĆ (CBSPULA)
241
0
LUKAS BRAJKOVIĆ (SENSEI)
421
0
LEON RADOLOVIĆ (CBSPULA)
349
0
ELIAS JOSIP RUDMAN (KRK CRO)
241
LUKAS BRAJKOVIĆ (SENSEI)
458
DINO JAKOVLJEVIC (NOKACHI)
415
DOMAGOJ JAGAR (KGB)
349
0
ELIAS JOSIP RUDMAN (KRK CRO)
241
0
LUKAS BRAJKOVIĆ (SENSEI)
458
0
DINO JAKOVLJEVIC (NOKACHI)
415
0
DOMAGOJ JAGAR (KGB)
349
0
ELIAS JOSIP RUDMAN (KRK CRO)
415
0
DOMAGOJ JAGAR (KGB)
458
DINO JAKOVLJEVIC (NOKACHI)
Medalists
1. ELIAS JOSIP RUDMAN, KRK CROATIA
2. DOMAGOJ JAGAR, Mladost
3. LEON RADOLOVIĆ, CBS PULA
3. DINO JAKOVLJEVIC, NO KACHI
Kumite - Učenici 10,11 g. -38 (G3)
454
ANTONIO ZEBA (NEVERA)
454
0
ANTONIO ZEBA (NEVERA)
432
0
MARKO BELANČIĆ (XXX)
380
IVANO MAGZAN (NOKACHI)
335
LUKA HUDAK (AMFORAF)
417
LEONARD GOLUBIĆ (KGB)
454
0
ANTONIO ZEBA (NEVERA)
380
0
IVANO MAGZAN (NOKACHI)
335
0
LUKA HUDAK (AMFORAF)
417
0
LEONARD GOLUBIĆ (KGB)
380
0
IVANO MAGZAN (NOKACHI)
417
0
LEONARD GOLUBIĆ (KGB)
335
LUKA HUDAK (AMFORAF)
Medalists
1. LEONARD GOLUBIĆ, Mladost
2. IVANO MAGZAN, NO KACHI
3. ANTONIO ZEBA, NEVERA
3. LUKA HUDAK, AMFORA
Kumite - Učenici 10,11 g. -42 (G4)
381
0
DAVID MARTIC (NOKACHI)
76
0
LEON BURŠIĆ (OPATIJA)
Medalists
1. LEON BURŠIĆ, OPATIJA
2. DAVID MARTIC, NO KACHI
3. ----
3. ----
Kumite - Učenici 10,11 g. +46 (G6)
451
0
LUKA OMEROVIĆ (NEVERA)
367
0
KLEMEN KOLŠEK (ŠDGORIC)
367
0
KLEMEN KOLŠEK (ŠDGORIC)
485
0
ALESSANDRO BARBANO (GLCFIJL)
451
0
LUKA OMEROVIĆ (NEVERA)
375
0
VITO TURKOVIĆ (TINJAN)
463
0
IVANO KONEVSKI (NOKACHI)
423
0
NOAH BUBIĆ (CBSPULA)
467
0
AMIL MAJETIĆ (KRK CRO)
457
0
NIKO ROVIS (NEVERA)
367
0
KLEMEN KOLŠEK (ŠDGORIC)
375
0
VITO TURKOVIĆ (TINJAN)
423
0
NOAH BUBIĆ (CBSPULA)
467
0
AMIL MAJETIĆ (KRK CRO)
375
0
VITO TURKOVIĆ (TINJAN)
467
0
AMIL MAJETIĆ (KRK CRO)
423
0
NOAH BUBIĆ (CBSPULA)
457
0
NIKO ROVIS (NEVERA)
Medalists
1. AMIL MAJETIĆ, KRK CROATIA
2. VITO TURKOVIĆ, TINJAN
3. KLEMEN KOLŠEK, ŠD GORICA
3. NOAH BUBIĆ, CBS PULA
Kumite - Učenice 10.11 g. -40 (H3)
410
0
MAJA VUKUŠIĆ (KRK CRO)
382
0
ALESSIA BRDOVČAK (NOKACHI)
410
0
MAJA VUKUŠIĆ (KRK CRO)
376
0
SAMANTA RADOVAN (TINJAN)
382
ALESSIA BRDOVČAK (NOKACHI)
416
0
PAULA NJEGOVEC (KGB)
114
0
ZOJA MARTINA ABRAM (MAWASHI)
395
NIKA ŠIMUNDIĆ (CHMPRI)
376
0
SAMANTA RADOVAN (TINJAN)
382
0
ALESSIA BRDOVČAK (NOKACHI)
416
0
PAULA NJEGOVEC (KGB)
395
0
NIKA ŠIMUNDIĆ (CHMPRI)
376
0
SAMANTA RADOVAN (TINJAN)
416
0
PAULA NJEGOVEC (KGB)
395
0
NIKA ŠIMUNDIĆ (CHMPRI)
114
0
ZOJA MARTINA ABRAM (MAWASHI)
Medalists
1. PAULA NJEGOVEC, Mladost
2. SAMANTA RADOVAN, TINJAN
3. ALESSIA BRDOVČAK, NO KACHI
3. NIKA ŠIMUNDIĆ, CHAMPION RIJEKA
Kumite - Mlađi kadeti 12,13 g. -45 (K3)
69
0
DAVID MILINOVICH (OPATIJA)
453
0
VIKTOR ŠĆULAC (NEVERA)
379
MARIO VRANKOVIĆ (NOKACHI)
69
0
DAVID MILINOVICH (OPATIJA)
379
0
MARIO VRANKOVIĆ (NOKACHI)
Medalists
1. MARIO VRANKOVIĆ, NO KACHI
2. DAVID MILINOVICH, OPATIJA
3. VIKTOR ŠĆULAC, NEVERA
3. ----
Kumite - Mlađi kadeti 12,13 g. -48 (K4)
329
0
DAVID STOJAK (AMFORAF)
383
0
ROKO VRANKOVIĆ (NOKACHI)
101
GYÖRGY LAKATOS (DMTK HU)
383
0
ROKO VRANKOVIĆ (NOKACHI)
101
0
GYÖRGY LAKATOS (DMTK HU)
Medalists
1. GYÖRGY LAKATOS, DMTK Karate Hungary
2. ROKO VRANKOVIĆ, NO KACHI
3. DAVID STOJAK, AMFORA
3. ----
Kumite - Mlađe kadetkinje 12,13 g. -45 (L2)
110
LEJA BIZJAK LEDERER (MAWASHI)
462
0
PETRA SOTOŠEK (NOKACHI)
110
0
LEJA BIZJAK LEDERER (MAWASHI)
412
MIA ZETICA (KGB)
224
SARA TADEJ (KOSTRE)
179
NIKITA MARCHESAN (YKKF)
110
0
LEJA BIZJAK LEDERER (MAWASHI)
412
0
MIA ZETICA (KGB)
224
0
SARA TADEJ (KOSTRE)
179
0
NIKITA MARCHESAN (YKKF)
412
0
MIA ZETICA (KGB)
179
0
NIKITA MARCHESAN (YKKF)
224
SARA TADEJ (KOSTRE)
Medalists
1. NIKITA MARCHESAN, DI MEGLIO KARATE TEAM
2. MIA ZETICA, Mladost
3. LEJA BIZJAK LEDERER, MAWASHI
3. SARA TADEJ, KOSTRENA
Kumite - Mlađe kadetkinje 12,13 g. +55 (L5)
414
0
TAMARA BAOTIĆ (KGB)
113
0
TIANA ĐAKOVIĆ (MAWASHI)
464
0
EMMA ZEJNIĆ (NOKACHI)
484
0
ENNA ŠESTAN (AMFORAF)
113
0
TIANA ĐAKOVIĆ (MAWASHI)
464
0
EMMA ZEJNIĆ (NOKACHI)
Medalists
1. TIANA ĐAKOVIĆ, MAWASHI
2. EMMA ZEJNIĆ, NO KACHI
3. TAMARA BAOTIĆ, Mladost
3. ENNA ŠESTAN, AMFORA
Kumite - Kadeti 14,15 g. -52 (M1)
385
0
MATKO HORVAT (NOKACHI)
471
0
DAGRI DANIELE (GLCFIJL)
471
DAGRI DANIELE (GLCFIJL)
475
0
KODARIN ALESSIO (GLCFIJL)
385
0
MATKO HORVAT (NOKACHI)
473
RACHEVSKI ILYA (GLCFIJL)
70
0
DAVID MILINOVICH (OPATIJA)
486
0
ROKO VRANKOVIĆ (NOKACHI)
471
0
DAGRI DANIELE (GLCFIJL)
475
0
KODARIN ALESSIO (GLCFIJL)
473
0
RACHEVSKI ILYA (GLCFIJL)
70
0
DAVID MILINOVICH (OPATIJA)
475
0
KODARIN ALESSIO (GLCFIJL)
70
0
DAVID MILINOVICH (OPATIJA)
473
0
RACHEVSKI ILYA (GLCFIJL)
486
0
ROKO VRANKOVIĆ (NOKACHI)
Medalists
1. DAVID MILINOVICH, OPATIJA
2. KODARIN ALESSIO, GLC FIJLKAM
3. MATKO HORVAT, NO KACHI
3. ROKO VRANKOVIĆ, NO KACHI
Kumite - Kadeti 14,15 g. -57 (M2)
386
0
LUKA ŠIPIĆ (NOKACHI)
177
0
NICHOLAS PEZZINO (YKKF)
Medalists
1. LUKA ŠIPIĆ, NO KACHI
2. NICHOLAS PEZZINO, DI MEGLIO KARATE TEAM
3. ----
3. ----
Kumite - Kadetkinje 14,15 g. -54 (P2)
74
0
KATJA KNEŽEVIĆ (OPATIJA)
397
0
LAURA RAJNOVIĆ (CHMPRI)
121
0
TIA MAMELEDŽIJA (TAD )
74
0
KATJA KNEŽEVIĆ (OPATIJA)
397
LAURA RAJNOVIĆ (CHMPRI)
59
0
TONKA MIJALJEVIĆ (ZAMET)
180
0
SARJ GRUER (YKKF)
71
0
ENA GROZDIĆ (OPATIJA)
487
0
IVONA HORVAT (NOKACHI)
121
0
TIA MAMELEDŽIJA (TAD )
397
0
LAURA RAJNOVIĆ (CHMPRI)
59
0
TONKA MIJALJEVIĆ (ZAMET)
71
0
ENA GROZDIĆ (OPATIJA)
121
0
TIA MAMELEDŽIJA (TAD )
59
0
TONKA MIJALJEVIĆ (ZAMET)
71
0
ENA GROZDIĆ (OPATIJA)
180
0
SARJ GRUER (YKKF)
Medalists
1. TONKA MIJALJEVIĆ, ZAMET
2. TIA MAMELEDŽIJA, TAD RIJEKA
3. KATJA KNEŽEVIĆ, OPATIJA
3. SARJ GRUER, DI MEGLIO KARATE TEAM